Zadania z ekonomii i ich rozwiązaniaZadania z ekonomii
- strona główna

Strony warte odwiedzenia:

Skup mieszkań
i innych nieruchomoœci


"Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec" - recenzja książki

O czym pisze Robert Kiyosaki? O pieniądzach. W ciekawy, przystępny i praktyczny sposób. Zachęca nas do wyzbycia się obłudy w tej materii i spojrzenie na sprawy realnie. Rozbudza chęć zdobycia fortuny i wyzwolenia się od pracy etatowej. W przeciwieństwie do wielu innych autorów R.K. nie zachęca do zakładania własnej firmy, lecz do inwestowania nadwyżek finansowych, unikania niezarabiających zakupów na kredyt i nauki ekonomii (a przynajmniej jej najbardziej praktycznych elementów).

Prywatna opinia piszącego tego słowa (nazwijmy go PTS) jest taka, że książkę zdecydowanie warto przeczytać. Styl miejscami jest dla PTS denerwujący, jednak warto go znieść, ponieważ treść przekazywana przez autora pomimo wnikliwych przemyśleń i prób jej zakwestionowania wywowała u PTS spore zmiany w myśleniu czy też -myśląc trochę nieskromnie- przyspieszyła pewne już toczące się w głowie PTS rozważania.

Do wielu wniosków autora doszedł przed laty również PTS, jednak część z nich została przytłumiona przez chór entuzjastów schematu "szkoła-studia-dobra praca" i dzięki książce ponownie nabrała wyraźnego kształtu w umyśle PTS. Życzymy mu zatem powodzenia!